İSTKA Özel Yetenekli Çocuk ve Gençlere Yönelik Projeler Toplantısı Gerçekleştirildi

İstanbul Kalkınma Ajansı Tarafından Düzenlenen Paylaşım Toplantısında Projemizi Tanıttık.

İstanbul Kalkınma Ajansı, 2016 yılında destek verilen üstün yetenekli çocukların desteklenmesine yönelik uygulanan projelerin paylaşım toplantısı düzenledi. 6 Nisan Perşembe günü Ataşehir Bilim ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya yararlanıcı kurumların temsilcileri katıldı.

 

PUSULA proje ekibinin katıldığı buluşma toplantısında öncelikle BİLSEM tanıtımı yapıldı. Ardından Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ertuğrul BİLİCAN söz alarak projelerin çarpan etkileri ve yerel kaynakla sürdürülebilirliğinin önemine vurgu yaparak bu yıl uygulamakta oldukları proje hakkında bilgi paylaştı.

 

Toplantıda söz alan İSTKA Genel Sekreteri Sayın Özgül Özkan YAVUZ, 2016-2017 döneminde özel yeteneklileri desteklemeye yönelik 19 projeye destek verdiklerini ve bu projelerde gerçekleştirilen faaliyetlerin bütüncül bir yaklaşımla ele alınmasının yapılan çalışmaların etkisini arttıracağını vurguladı.  Paylaşım toplantısının amaçlarından birisinin de bu etkiyi desteklemek olduğunu hatırlattı.

 

Ardından proje sahibi kurumların temsilcileri tarafından kısa proje sunumlarının yapıldığı toplantı, BİLSEM faaliyetlerinin katılımcılara aktarıldığı kurum içi geziyle sona erdi.

  • 26 Nisan 2017 Çarşamba
Haber Arşivi İçin Tıklayınız