Pusula Aileler İle Tanıştı

Pusula: Etkin Program Yetkin Öğretmen Projesi kapsamında "Özel Yetenekli Çocukların Ebeveyni Olmak Aile Semineri" Gerçekleştirildi.

 

Geçtiğimiz Ocak Ayında Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından başlatılan Pusula: Etkin Program Yetkin Öğretmen Projesinin faaliyetleri arasında gerçekleştirilen "Özel Yetenekli Çocukların Ebeveyni Olmak Aile Semineri" 5 Ekim 2017 Perşembe günü yüksek bir katılım ile tamamlandı. Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Yrd.Doç.Dr. Faruk Levent tarafından aktarılan seminerde özel yetenekli çocukların özellikleri, aile ve yakın çevre ile kurdukları ilişkilerde yaşanan olası güçlükler, çözüm önerileri başlıklarından oluşan bilgiler interaktif katılım ile veliler ile paylaşıldı.

Yaklaşık 250 katılımcının ağırlandığı seminerin açılış konuşmasını yapan Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Süleyman Gökçimen, özel yetenekli çocukların eğitimine yönelik yürütülen çalışmaların önemi ve bu alanda yapılmakta olan yeniliklerle ilgili paylaşımlarda bulundu.

Üç saat süren seminer sonunda tüm katılımcılara, Sayın Doç.Dr. Seval Erden tarafından hazırlanan Özel Yetenekli Çocukların Ebeveyni Olmak Aile Rehberi dağıtıldı. 

  • 5 Ekim 2017 Perşembe
Haber Arşivi İçin Tıklayınız