Pusula Projesi Faaliyetleri Değerlendirme Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Pusula: Etkin Program Yetkin Öğretmen Projesi kapsamında Şehit Erol OLÇOK Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yarın gün süren değerlendirme çalıştayı geniş bir katılımcı grubuyla gerçekleştirildi.

 

Proje faaliyetleri kapsamında planlanan değerlendirme çalıştayı, 14 Kasım 2017 tarihinde akademik kurul üyelerinin moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Çalıştayın birinci oturumunda 35 kişiden oluşan formatör öğretmenler ile sınıf öğretmenleri ikinci oturumda ise ailelere yönelik hazırlanan arama sorularının yanıtları arandı.

 

Doç.Dr.Sibel CENGİZHAN, Doç.Dr.Seval ERDEN, Yrd.Doç.Dr.Faruk Levent ve Dr.Akif Avcu moderatörliğinde gerçekleştirilen çalıştayda, projenin ana ürün çıktısı olarak hazırlanan Özel Yetenekli Öğrenciler İçin Pusula Etkinlik Kitabı’nın hazırlık çalışmaları ile bu kapsamda yürütülen eğitim süreçlerinin değerlendirilmesi, karşılaşılan güçlükler ve çözüm önerileri ilk oturumun ana başlıklarını oluşturdu. Ailelerle yürütülen ikinci oturumda ise aile semineri ve atölye çalışmalarının özel yetenekli çocuklarla kurulacak iletişim süreçlerine yansıyan etkileri, hazırlanan aile rehberinin anne ve babalar için sunduğu kolaylıklara yönelik görüş ve öneriler alındı. Proje beklenen hedefleriyle elde edilen sonuçların karşılaştırıldığı sonuç bölümünün sunumunun ardından çalıştaya son verildi.

 

 

Önümüzdeki günlerde hazırlanarak kamuoyu ile paylaşılacak Pusula Projesi Faaliyetleri Değerlendirme Çalıştayı Raporuna web sitemizin “Yayınlar” bölümünden ulaşabilirsiniz. 

  • 14 Kasım 2017 Salı
Haber Arşivi İçin Tıklayınız