Pusula`da Aile Atölye Çalışmaları Tamamlandı

Pusula: Etkin Program Yetkin Öğretmen Projesi kapsamında yürütülen Özel Yetenekli Çocuğun Ebeveyni Olmak: Farkındalık Temelli Psiko-Eğitim Grup Çalışması tamamlandı.

 

Proje faaliyetlerine ek olarak hazırlanarak, ilk oturumu 12 Ekim Perşembe günü gerçekleştirilen Özel Yetenekli Çocuğun Ebeveyni Olmak: Farkındalık Temelli Psiko-Eğitim Grup Çalışması 17 kişiden oluşan katılımcı grubuyla 30 Ekim Pazartesi günü başarıyla tamamlandı.

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Sayın Doç.Dr.Seval Erden tarafından hazırlanarak, yönetilen 4 oturum şeklinde toplam 8 saatten oluşan çalışmaya katılan anne ve babalar, programdan büyük katkı sağladıklarını ve bu dört haftanın sonunda özellikle aile içi ilişkiler başlığında önemli farkındalıklarla ayrıldıklarını ifade ettiler.

Katılım belgelerinin dağıtıldığı törenin ardından bunun bir son değil başlangıç olmasını umduklarını belirten katılımcılar, benzer aile eğitimi destek çalışmalarının tüm okullarda hayata geçirilmesine yönelik taleplerini de dile getirdiler.

 

  • 1 Kasım 2017 Çarşamba
Haber Arşivi İçin Tıklayınız